Blas café (דבלין 1)

הנה משהו שלא רואים כל יום: המלצה לבית קפה בדבלין 1, ברחוב Parnell. למה לא? כי זה האזור לא הכי. קצת מוזנח, אין בו אטרקציות תיירותיות מי-יודע-מה, וחוץ מצ'יפרז (טייק אוויי מטונף של פיש אנד צ'יפס, וכל דבר אחר שאפשר לזרוק לטיגון עמוק) ומסעדות אסיתיות מפוקפקות, ההיצע הקולינרי של הרחוב לא ממש מספק. ובכל זאת, Blas הוא מקום מגניב, ואלמלא הוא היה נמצא בתוך המבנה שבו הוא נמצא הייתי אומרת שהוא ממש דג מחוץ לליפי.

קפה blas דבלין אירלנד

פעם עשו פה שוקולד, היום וידאו ארט.

הקפה הזה שוכן בבניין המתקרא "The Chocolate Factory", משום שבמתכונתו המקורית הוא שימש כמפעל לממתקים ועוד כל מיני דברים. המבנה שעומד כיום הוא יצירה ארכיטקטונית טרום-מודרניסטית מ-1910, והוא הבניין הראשון בדבלין שנבנה בשיטת הבטון המזויין. עם קירות וילון, תקרות גבוהות ועיטורי עמודים עם כותרות מודרניסטיות מרובעות, זהו בניין מקסים בעיני. לפני כמה שנים קנה אותו יזם והפך אותו לזירת פעילות יצירתית הומה, ובשלוש הקומות העליונות שוכנים כעת אומנים ואמנים, והמקום מארח תערוכות וארועים. בקומת הכניסה נפתח בתחילת החורף בית הקפה.

יצירות האמנות של Wildflour bakery נמכרות גם כאן. יש!

יצירות האמנות של Wildflour bakery נמכרות גם כאן. יש!

החלל של Blas ענק, אבל איכשהו עדיין נוצרת שם תחושה של אינטימיות ושקט. ביום שישי ב-11:00 בבוקר הקהל אקלקטי משהו, ובפינות עם הספות ישבו כמה אמהות עם תינוקות וליד השולחנות הגדולים ישבו גם אנשים לפגישה עסקית וגם כמה תקתקני לפטופים. ניגשנו לדלפק לשאול מה יש לאכול ולהזמין, וראינו מיד שני דברים ששמחו אותנו מאוד: הקפה הוא של Roasted Brown אהוב לבנו (שניתן למצוא ב-Love Supreme), והדברים המתוקים הם של Wildflour Bakery מ-Stoneybatter, שיום אחד יש בדעתי ללכת לשם ולהציע לקונדיטורית נישואין. הם לוקחים פה את הקפה שלהם ברצינות, וכך גם עבור ה-flat white שלי וגם לאמריקנו של K (ובעצם, לכל כוסות הקפה שיצאו שם) הבריסטה שקל את הקפה אחרי הטחינה על משקל דיגיטלי טרם הפקתו. מיותר לציין ש-K התרשם מאוד.

מאחר והיינו כבר קצת רעבים הזמנו מתפריט ארוחות הבוקר. K התפנק עם גרסה מתוחכמת של beans on toast. השעועית בושלה ברוטב עגבניות צ'אנקי (עם מלא כוסברה, אבל K ממש לא מתלונן) והוגשה על שלוש פרוסות קלויות של לחם שאור, עם מזיגה של שמנת חמוצה ליד וסלט ירוק קטן. ולמרות הכוסברה אכלתי לו רבע, כי היה ממש טעים. אני התפרעתי לגמרי והזמנתי breakfast bap, שזה לחמניה רכה עם בייקון ראשרז פריך וביצת עין נוזלית, עם איולי, אבל לצערי לא הייתי מסוגלת לגמור את הדבר הטעים הזה. כל מנה עלתה €4, שזה ממש מחיר שובר שוק בימינו אנו. לקינוח בחרתי עוגת שוקולד-תפוז (שוקולד מריר-פחם, תפוז עדין, מרקם נפלא של בוץ) ומגדל קטן של עוגת מרציפן ופטל מיובש (עם קצת הל אולי?), ולמרות ההתקף-לב בלחמניה רבע שעה קודם, בלעתי את החצאים שלי בהנאה מרובה.

BLAS

ישבנו שם שעה ארוכה והגינו במשמעות של המילה blas (באירית "טעם", וגם "מבטא". יש לי הרגשה שכאן התכוונו למשמעות הראשונה). K הזמין לעצמו עוד כוס קפה, ואני ניקרתי את הפירורים של העוגות שנשארו על הצלחת ועשינו רשימות וחישובים. מה אפשר לקחת ומה כדאי שלא, מה נכנס למזוודות ומה יישלח בים, וכמה שוקלים 20 זוגות נעליים (רק שלי…).

שנינו היינו די מבסוטים שמצאנו מקום חדש מוצלח (עוד נשארו בתי קפה בדבלין שלא הייתם בהם? התפלאה מיאו מיאו). אבל אז ראינו שכבר נהיה מאוחר. עזבנו את Blas והלכנו לדבנהמ'ס, לקנות מזוודה גדולה. דבלינאים מחשבים את קצם לאחור.

 Blas café

26 King's Inns Street, Dublin 1

שני עד שישי, 08:00-16:00, שבת 10:00-16:00. סגור בראשון

מודעות פרסומת