ג' זה גינס

ג'ו יושב על הכיסא שלו בצדו הימני של הבר באו'קונל'ס. ממקום מושבו הוא יכול לראות כמעט את כל הפאב, כולל את הדלת, ומכאן הוא יכול לראות את כל מי שנכנס. לא שזה כל כך חשוב לג'ו, כי כמעט כל מי שעוד איכשהו מעניין אותו כבר נמצא כאן – כמו פאט, שיושב לשמאלו כבר שעתיים. פעם המקום של פאט היה המקום של ג'ו, והמקום של ג'ו היה המקום של מייקל ג'יי. אבל מייקל ג'יי מת כבר עשרים שנה, ועכשיו זה המקום של ג'ו. על הקיר מעל הבר יש תמונה של מייקל ג'יי עם סיגרייה ופיינט של גינס.

ג'ו הגיע לאמצע הפיינט, והוא מסמן לברמן. הברמן לוקח כוס חדשה וממקום אותה מתחת לברז השחור של הגינס. הוא מחזיק אותה בזווית של 45 מעלות ומוזג לתוכה את הבירה בשצף, רק עד השלושת-רבעי, ומניח את הפיינט החצי-מוכן בצד. ג'ו בינתיים מסיים את התשבץ.

בזווית העין הוא רואה תיירים נכנסים. הם מזמינים גינס, ופאט מתחיל לדבר איתם. הברמן מסיים למזוג את הפיינט של ג'ו ומעמיד אותה מולו, וג'ו מחכה. לקצף לוקח זמן להתייצב והעננים הצהבהבים הסמיכים סוערים בתוך הכוס, ובתוך כמה דקות כמו במעשה קסם הם הופכים לנוזל אדום כהה, כמעט שחור. פאט מסביר לתיירים שהגינס טובה יותר ככל ששותים אותה קרוב יותר למקור, למבשלה בשער סיינט ג'יימס – כי הנסיעה, כולם יודעים, לא מיטיבה עם הגינס. הגינס במיטבה כשהיא הכי טרייה. וכאן, הוא אומר, הגינס הכי טובה. סיינט ג'יימס נמצאת עשר דקות מכאן, מעבר לנהר.

אתמול התקינו ברז חדש על הבר. ג'ו קרא באינדפנדנט שגינס מנסים לפצות על הירידה המתמשכת במכירות עם השקה של מוצר חדש, בירת פורטר בשם "דבלין", שתתחרה בבירות הבוטיק שמציפות את השוק. אבל באו'קונל'ס הברז של ה"דבלין" נשאר מיותם. לג'ו זה לא משנה כי הוא תמיד שותה גינס. פעם הוא היה אצל אחותו באמריקה ושם כולם שתו באד לייט, אבל הוא עדיין שתה גינס. ובאמת היה לה טעם אחר.

"אתם יודעים למה הצבע של הגינס שחור?" שואל פאט את התיירים. "בגלל שמכינים אותה מהמים של הליפי." כולם צוחקים. ג'ו מתחיל עוד תשבץ ומסמן לברמן. הוא כבר הגיע לאמצע הפיינט.

cropped-d79ed795d7a7d798d7a0d7aa.jpg

מודעות פרסומת