בראנץ' ב-San Lorenzo (דבלין 2)

אם יש שני אנשים שלוקחים ברצינות את הבראנץ' שלהם אלו הם אהוד וקלייר. אהוד יודע יפה מאוד איך מטפלים במנה של סטייק וביצים לפני 11:00 בבוקר, וגם את קלייר לא עשו באצבע. תכלס היינו נהנים גם אם היינו נפגשים בפח הזבל שמאחורי השוק הסיטונאי, כי תמיד כיף לבלות איתם; אבל בכל זאת נפגשנו ארבעתנו לארוחת בוהריים ב-San Lorenzo על רחוב Great George, בימים האחרונים שלפני חג המולד.

הציפיות שלי מהמקום היו די גבוהות, בעיקר משום שהבלוג Lovin’ Dublin גורס ששם נמצא הבראנץ' הטוב ביותר בדבלין, אבל גם משום שהתפריט נראה מפתה בטירוף – אין ספק שזהו תפריט הבראנץ' העשיר ביותר שראיתי עד כה. חלל המסעדה נחמד אם כי קצת תעשייתי כזה, לא ממש מזמין להתמרח (כראוי לעשות בבראנץ'); גם התנועה הערה והלחץ על הכניסה (מזל שאהוד הזמין מקום) גרמו לי קצת לחוסר נוחות. אבל השולחן שלנו ליד החלון הגדול המשקיף לרחוב היה מספיק בצד כדי שלא תפריע לנו ההתרוצצות של המלצרים. מקום עמוס זו גם אינדיקציה כלשהי.

san lorenzo

"רגע!" צעק אהוד שנייה לפני שהתנפלתי על האוכל, "את לא מצלמת לבלוג?!". קצת התפדחתי להעמיד את כולם דום בשביל הבלוג, אבל אם הקהל רוצה הקהל יקבל. כולם חיכו בסבלנות עד שסיימתי, ואז התנפלנו.

סטייק עם ביצים עלומות בהולנדייז של אהוד

סטייק עם ביצים עלומות בהולנדייז של אהוד

המנות בהחלט היו יצירתיות ומגוונות, אם כי נראה לי שאהוד הוא אדם מונחה מטרה שלא נותן לתפריטים לבלבל אותו: בראנץ' זה סטייק עם ביצים. המנה שלו הגיעה עם שתי ביצים עלומות עטופות בהולנדייז, ומנה קטנה של הום-פרייז. לא אמתח אתכם, הציון שהוא נתן למנה היה 7 מתוך 10; בעיקר, כמדומני, משום שהסטייק היה עשוי קצת יותר ממה שהוא ביקש. קלייר דווקא היתה יותר הרפתקנית (ואולי ניסתה להתחנף אל הקיבה שלה, שערב קודם עבדה שעות נוספות יחד עם הכבד במסיבת כריסמס של העבודה, והגיע לה משהו קצת "בריא" יותר) והלכה על ברוסקטה עם אבוקדו, פרוסות עבות של מוצרלה, עגבניה ובזיליקום, עם שתי ביצים עלומות גם כן. כאן כבר ראיתי את הקשר האיטלקי שהמסעדה טוענת אליו (הטאג-ליין של המסעדה "modern Italian, New York style" לא התברר לי עד הסוף).

ביצים עלומות עם ברוסקטת אבוקדו ומוצרלה של קלייר

ביצים עלומות עם ברוסקטת אבוקדו ומוצרלה של קלייר

אני כנראה שייכת לאסכולה של אהוד, מאלה שאסור לבלבל אותם יותר מדי לפני 11:00 בבוקר ביום שבת: פרנץ' טוסט עם בייקון באמבטית מייפל. היה טעים, לא אשקר, אבל Avoca עושים את זה כל כך יותר טוב! ואחרי כל אלה, כל המבטים הופנו בפליאה אל הצלחת של K עליה נח Coco Pops Crunchy French Toast: פרנץ' טוסט מצופה קוקו-פופס (כן, אלה מהקופסה), עם הר של מסקרפונה מוקצפת, חמאת בוטנים ורוטב שוקולד חם. אה כן, ובננה מקורמלת. K היה גיבור ואכל חצי בטרם נשבר; הוא דווקא מאוד נהנה, אבל אני חושבת שגם האמא הפולנייה ביותר לא הייתה גומרת דבר כזה מהצלחת.

פרנץ' טוסט קלאסי

פרנץ' טוסט קלאסי

פרנץ' טוסט פסיכי

פרנץ' טוסט פסיכי

לסיכום, San Lorenzo הוא אחלה מקום עם תפריט מגוון ומעניין ומחירים סבירים. ובכל זאת נראה לי שכל אחד מאתנו אכל את המנה שלו וחשב על משהו אחר שהוא היה מעדיף לאכול, במקום אחר. אבל היה כיף לשבת שם, ולהבא אני מבטיחה לנסות משהו קצת יותר הרפתקני (ה-crab cakes נראה טעים במיוחד). רק אל תגידו למלצר החתיך ב-Avoca, שלא יחשוב שערקתי.

San Lorenzo

South Great George's Street, Dublin 2

בראנץ' בשבת 10:30-15:00; בראשון 10:30-16:00

tel. +353 (0)1 478 9383

מודעות פרסומת