תאוות הבשרים של האחים פיט – Pitt Bros. BBQ Project (דבלין 2)

כשלא בא לנו לבשל, רוצים ארוחת ערב בחוץ ואין יותר מדי יורואים בארנק, מסעדת הברביקיו הזו היא ברירת המחדל שלנו. אם אתם צמחוניים אין לכם מה לחפש כאן; אבל אם אתם קארניבורים כמונו זהו גן עדן קטן, על רחוב המסעדות התוסס Great George's Street (קרוב לפינה של Dame Street).

עכשיו ריק, בדרך כלל מפוצץ (צילום: independent.ie)

עכשיו ריק, בדרך כלל מפוצץ (צילום: independent.ie)

בדרך כלל מלא כאן, בעיקר בסטודנטים – המקום זול יחסית לנדיבות המנות, והאווירה בהתאם (שולחנות משותפים, מגבות נייר בתור מפיות, תאורה של מועדון, עיצוב תעשייתי מאאאגניב). אבל לנו זה ממש לא מפריע. התפריט פשוט מאוד: על המגש או על הלחמניה. מנות המגש מגיעות עם שתי תוספות (€13.95), מנות הלחמניה מגיעות עם תוספת אחת (€9.95 או €12.95, תלוי מה מזמינים). אני אוהבת מאוד את ה-pulled pork בלחמניה – סמרטוטי בשר חזיר עסיסיים בלחמניה רכה וסופגנית, טובעים ברוטב ברביקיו מהטעימים שאכלתי בחיי. הרוטב סמיך, חריף (אבל לא מדי), ומלא טעמים טובים. K הגיע מזמן למסקנה שהשילוב בין הבריסקט (brisket) ל-pulled pork בלחמניה הוא קומבו מנצח; תוסיפו לו שעועית (ספייסי!) או קולסלו והוא אדם מאושר. אבל אני חושבת שמנת הצלעות לוקחת ובגדול (באמת בגדול; אף פעם לא הצלחתי לסיים אותה). הולך נפלא יחד עם צ'יפס אדיר (צ'יפס טוב לא בא בקלות, וכאן הצ'יפס ט-ו-ב), תירס על הקלח צלוי על הברביקיו, או אפילו מק-נ'-צ'יז (קצת דייסתי וקצת מופרע, אבל מכבה את השריפה של הברביקיו…).

Pitt bros

Pulled pork בלחמניה ומק-נ-צ'יז. רק בריאות

Pulled pork בלחמניה ומק-נ-צ'יז. רק בריאות

מזמינים בקופה, ואז גם אפשר לבחור בנחת את הבירה. כמו במקומות אופנתיים אחרים בעיר הזאת הבירות הן מגזרת הבוטיק – O’Hara אדומה, מבשלת 8 Degrees – ההיצע משתנה. בכל מקרה, ארוחה עד 20 יורו לאדם. תענוג.

לא פחות חשוב – בסיום הארוחה K הולך בדרמטיות לפינת הגלידה-עשה-זאת-בעצמך וחוזר עם שני גביעים מושלמים של גלידה אמריקאית רכה על חשבון הבית. ככה מפנקים.

Pitt Bros. BBQ Project

Wicklow House, Great George's Street, Dublin 2

שני-שישי, מ-12:00 עד אחרון הלקוחות; שבת וראשון מ-12:30

מודעות פרסומת