אוכל אירי במיטבו – The Winding Stair (דבלין 1)

ה-Winding stair היא מסעדה קסומה. הכרתי את המקום בגלגולו הקודם, כשהוא היה חנות ספרים יד-שנייה, מקום מפגש של סופרים, משוררים ואמנים (לא שידעתי את זה) וגם אז היה זה מקום קסום. אבל מסתבר שאחרי כמה עשורים של פעילות החנות נסגרה ב-2005, ונפתחה שוב ב-2006 כמסעדה. חנות הספרים ממשיכה לפעול במתכונת מצומצמת בקומת הכניסה, עם בית קפה קטנטן.

The Winding Stair (winding-stair.com)

The Winding Stair (winding-stair.com)

אין מיקום מרכזי יותר מזה של winding stair – מול גשר Ha’penny בצדו הצפוני. עולים במדרגות לקומת המסעדה ונכנסים לחלל נאה וחמים. העיצוב הנקי של המקום, בלי קיטש או שטיקים מיותרים, משקף גם את הגישה הקולינרית של המסעדה: בלי קיטש או שטיקים מיותרים. חומרי הגלם והמרכיבים הם אירים מקומיים, והמנות פשוטות ולא מתחכמות; הפוקוס הוא על איכות.

כמה וכמה פעמים אכלתי פה לאורך השנים, גם צהריים וגם ערב, ותמיד התענגתי על כל ביס וביס. התפריט נשאר פחות או יותר אותו הדבר, עם ספיישלז מתחלפים. ממנות הפתיחה נזכרות לטובה פלטת הדגים המעושנים (Burren smokery), שגם שונאי דגים לא יכולים להשאר אדישים כלפיה (€13.95), ומרק הדגים (seafood chowder), עשיר ומלא כל טוב (€9.95). פעם אחת חיסלתי ערימת צדפות עם צ'יפס ומיונז (steamed cockles and Roaring Bay muscles) והרגשתי שאני יושבת על המים בסאן-מאלו בברטאן (€24.95); ולנצח תיזכר הארוחה שבה אני הזמנתי בשר-ציד ברוטב פירות אדומים עדין-עדין, ושאר הסועדים בשולחן הזמינו כולם את מנת ה-skate – דג ביזארי שלאף אחד לא היה מושג איך לאכול אותו והמלצר נאלץ להדגים על המנה של K (שהייתה ללא ספק מעולה).

Wstair3

פלטת דגים מעושנים (winding-stair.com)

כבמסעדות רבות בדבלין, אתם יכולים ללכת על אופציית ה-early bird הכוללת מנה ראשונה, עיקרית וקינוח ב-€29.95 (עם כוס יין זה יעלה €34.95) – אבל זה אומר שתצטרכו להתחפף עד שמונה ורבע. אם תבחרו בארוחת ערב à la carte, המנות העיקריות הן סביב ה-€25. רק אל תשכחו להזמין שולחן מראש, במיוחד בסוף השבוע ובחודש דצמבר. תפריט היינות עשיר ומגוון, והקינוחים נפלאים, וביניהם פלטת הגבינות המחייבת (€7.60) או פודינג לחם (bread pudding; €6.95).

(winding-stair.com)

(winding-stair.com)

אוכל אירי במיטבו, בלי שום זכר ל-Irish stew מחורבן אחד בתפריט. אם אתם הולכים להשקיע בארוחת ערב אחת במהלך השהות שלכם בדבלין, זה המקום.

The Winding Stair

40 Lower Ormond Quay, Dublin 1

פתוח כל יום, צהריים 12:00-17:00; ערב 17:30-22:30

בראנץ' שבת וראשון, 12:00-16:00

טלפון: 01-8727320

winding-stair.com/

מודעות פרסומת