המלצות לפי אזורים

כאן תוכלו למצוא את כל ההמלצות שלנו לקניות, בילויים, אוכל ודרינקים, מסודרות לפי האזורים של דבלין:

דבלין 1     דבלין 2      דבלין 4     דבלין 7     דבלין 8     כל השאר

אז איך בעצם דבלין בנויה?

העיר מחולקת לרבעים עם מספרים, כשנהר הליפי (Liffey) חוצה אותה לשניים: המספרים הזוגיים מדרום לנהר, האי-זוגיים מצפון.

בסמטאות ה-Temple Bar

בסמטאות ה-Temple Bar

מרכז העיר הוא דבלין 1 מצפון (הכולל את רחוב O’Connell המרכזי, ורחוב הקניות Mary), ודבלין 2 מדרום (הכולל את אזור הטמפל בר (Temple Bar) המפורסם, מוסדות הממשל, טריניטי קולג', רחוב הקניות Grafton, ומוזיאונים רבים).

הכתובת הנחשקת ביותר היא דבלין 4, עם שכונות יוקרתיות כמו Donnybrook ו-Ballsbridge. אזור זה מזוהה גם עם מבטא דבלינאי מפונפן הנקרא “D4 accent” או “Dartspeak”. שם נמצאת גם האוניברסיטה הגדולה באירלנד, UCD, וכן הרוממה של רשות השידור האירית, RTÉ.

דבלין 8 מדרום לנהר ודבלין 7 מצפון לו הם אזורים המכונים “The Liberties”  – אזורים שהיו במשך מאות שנים מרכזים של תעשייה (כמו טוויית צמר, או מבשלות בירה ומזקקות וויסקי) ואחר כך נהפכו לשכונות המגורים של מעמד הפועלים, המתאפיינות בין השאר במבטא הדבלינאי המיוחד של המקום (ההולך ונעלם). אזור זה עובר כיום תהליך מואץ של ג'נטריפיקציה, ומתאפיין בפשיטה מאסיבית של גדודי היפסטרים לצד הרוכלות המסורתיות שמוכרות תותים מעגלות תינוק בצעקות two euro! רמות. בדבלין 8 תמצאו גם את החלק העתיק ביותר של העיר, סביב קתדרלת Christchurch.

"כפרים" רבים מקיפים את דבלין, אם כי המונח "כפר" הוא לא בהכרח מה שעובר לנו בראש כשרואים אותם. במרחק שבין 2 דקות לחצי שעה נסיעה ממרכז העיר, אלו הן שכונות שלהן רחוב ראשי של חנויות ומסעדות ובתי מגורים מסביב. Ranelagh, Blackrock, Dalkey, Howth – רבים מהם שווים ביקור או נסיעה במיוחד, בין אם זה לטיול ובין אם זה לסיכול ממוקד של מסעדה מומלצת.

אזורים קצת לא נעימים להסתובב בהם בלילה – מרכז העיר של דבלין הוא בסך הכל בסדר. כמה שיכורים שמדי פעם תראו מדדים במעלה ובמורד רחוב O'Connell זה לא מה שיהרוס לכם את הטיול. מצד שני, חיינו שלושה חודשים ליד מרפאת מתאדון ולא הבנו מה כל המסוממים והשיכורים הנחמדים האלה עושים לידינו כל הזמן, אז אולי אני לא האדם הנכון לשאול אותו… הכללים הם אותם כללים כבכל מקום: אל תסתובבו לבד בלילה באזורים חשוכים ונטושים אם אתם לא חייבים, תשמרו על החפצים היקרים שלכם, ותזהרו מכייסים עד כמה שאפשר. דבלין היא לא ניו יורק, אז פשוט תסמכו על השכל הישר שלכם.

מודעות פרסומת